۲۱ اسفند ۱۳۹۷

مشاوره حقوقی ثبت شرکت در ایران

در این مقاله راجع به مشاوره حقوقی ثبت شرکت در ایران با شما گرامیان سخن می گوییم.

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای انجام فعالیت تجاری در ایران، طیف گسترده ای از روش های قانونی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از ترتیبات معمول استفاده شده در ثبت شرکت عبارتند از شرکت ها، مشارکت های محدود، مشارکت، مالکیت مشترک، شرکت سهامی و شرکت های مسئولیت محدود.

انتخاب فرم مناسب سازمان تجارت در هر مورد بر اساس شرایط سرمایه گذار، ماهیت فعالیت انجام شده، روش تأمین مالی، تأثیرات مالیات بر درآمد و احتمالات بالقوه مرتبط با فعالیت بستگی دارد.

به طور کلی، یکی از نخستین مسائلی که با یک موجود خارجی در نظر گرفته شده برای انجام تجارت در ایران مواجه است، این است که آیا کسب و کار به طور مستقیم در ایران به عنوان یک شعبه ایران از فعالیت اصلی آن انجام شود یا برای ایجاد یک نهاد جداگانه ایرانی برای انجام این تجارت. ما به شما اطلاعات لازم را برای ایجاد مناسبترین نوع کسب و کار در ایران ارائه خواهیم داد. اطلاعات زیر را برای ایجاد یک شرکت ایران در نظر بگیرید:

100٪ مالکیت شرکت شما؛
انگیزه مناطق آزاد ایران؛
قانون حمایت از سرمایه گذاری خارجی؛
100٪ مالکیت
سرمایه گذاران خارجی اکنون می توانند شرکت خود را با 100٪ مالکیت سهام و کنترل کسب و کار خود تاسیس کنند. این می تواند مزایایی را برای برخی از شرکت هایی که تمایل دارند در بازار ایران بیشتر درگیر شوند و امنیت و ثبات بیشتری را به عنوان سرمایه گذاران خارجی به ارمغان بیاورند. دو نوع شرکت وجود دارد که می تواند برای فرصت های سرمایه گذاری خارجی ثبت شود:

شرکت با مسئولیت محدود

یک شرکت با مسئولیت محدود به عنوان یک شرکت تشکیل شده توسط دو یا چند نفر به منظور تجارت تعریف شده است. مسئولیت براساس سهم مستقیم شرکا در مشارکت و نه اشتراک مشترک است. شکل گیری یک مشارکت محدود با توجه به زمانی که سرمایه به صورت نقدی به طور کامل مشارکت داشته و زمانی که کمک های غیر نقدی ارزیابی و تحویل داده می شود، انجام می شود. نام شرکت همیشه باید شامل عبارت “مسئولیت محدود” باشد در غیر این صورت تحت قانون شرکت به عنوان مشارکت عمومی در نظر گرفته می شود.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی ثبت شرکت در ایران

مشاوره حقوقی ثبت شرکت در ایران

شرکت سهامی

شرکت سهامی توسط قانون به عنوان شرکتی تعریف می شود که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت سهامداران آن به ارزش نسبی سهام آنها محدود است. همانطور که در پیشگفتار ذکر شد، شرکت سهامی ممکن است یا یک شرکت عمومی یا یک شرکت خصوصی باشد. تفاوت اصلی بین این دو این است که شرکت سهامی میتواند سهام و اوراق بهادار بدهی خود را به عموم مردم ارائه دهد در غیر این صورت شرکت خصوصی ممکن است. برای موارد اضافی بین شرکت های دولتی و خصوصی را ببینید. سهامداران یک شرکت سهامی در مالکیت، سود و زیان و توزیع دارایی های انحلال شرکت می کنند، نسبت به سهام مورد نظر شرکت کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، مسئولیت هر سهامدار محدود به ارزش اسمی سهام او و در غیاب تقلب یا سایر اقدامات فریبنده است؛ هیچ مشکلی برای سهامداران برای بدهی های شرکت وجود ندارد.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دفتر شعبه

شرکت های خارجی می توانند شاخه ای از شرکت خود را برای انجام کسب و کار خود در ایران تاسیس کنند. این شعبه یک شرکت خارجی خواهد بود و به عنوان شعبه تحت شرکت مادر عمل خواهد کرد و ممکن است در زمینه های زیر فعالیت کند:

1) ارائه خدمات پس از فروش برای کالاها یا خدمات شرکت خارجی.

2) اجرای عملیات اجرایی قراردادهای بین ایرانیان و شرکت های خارجی را به تصویب رساند.

3) مطالعه و تهیه شرایط لازم برای سرمایه گذاری شرکت خارجی در ایران.

4) همکاری با شرکت های فنی و مهندسی ایران برای فعالیت در کشورهای سوم.

5) مشارکت در صادرات غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران.

6) ارائه خدمات فنی و مهندسی و انتقال دانش و تکنولوژی.

7) مشارکت در فعالیت های مجاز توسط سازمان های دولتی که مجاز به صدور مجوز هستند، در زمینه هایی مانند ارائه خدمات در زمینه های حمل و نقل، بیمه، بازرسی کالا، بانکی و غیره

یک شعبه محلی یک شرکت خارجی متعلق به شرکت مادر است که اهداف و معامله تجاری را برای شرکت مادر انجام می دهد. عملیات شعبه تحت نام و مسئولیت شرکت مادر انجام خواهد شد. این شعبه به قوانین ایران در زمینه هایی نظیر کار، امنیت اجتماعی، مالیات و غیره بستگی دارد. دولت از حقوق قانونی یک شعبه ثبت شده به عنوان مادر و شرکت های داخلی محافظت می کند.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.