موسسه حقوقی پاد

مشاوره حقوقی

برای مشاوره حقوقی اینجا کلیک کنید

ممنوعیت گذاردن اشیا در قسمت های مشترک ساختمان

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی های قسمتهای مشترک ساختمان، ممنوعیت گذاردن اشیایی مانند میز و صندلی و کمد و جاکفشی و مانند اینهاست.

اگر بنا باشد که هر کس هر نوع اشیا و لوازمی را در قسمتهای مشترک ساختمان قرار دهد ، نه تنها چشم انداز ساختمان به صورت نابهنجار و غیر قابل تحملی در می آید بلکه مسابقه ای را ایجاد می کند برای گذاشتن اشیایی بیشتر از ساکنین در آن قسمتها.

به طور طبیعی این رفتارها به اختلاف و درگیریهایی بین ساکنین مجموعه کشیده می شود و آنگاه است که آرامش را از ساکنین می گیرد. از این رو ، تبصره ماده 3 آیین نامه ی اجرایی قانون تملک آپارتمان ها مقرر می دارد : “گذاردن میز و صندلی و هر نوع اشیای دیگر … در قسمت های مشترک ممنوع هست”.

به همین ترتیب قرار دادن کفش ها جلوی درب آپارتمان ها و در راه پله و راهروهای مشترک ممنوع است زیرا، اولا قراردادن کفش مصداق تبصره ماده 3 آیین نامه اجرایی است.

ثانیا، زیبایی و نظم و منظره داخلی ساختمان را به صورت ناهنجاری در می آورد که هیچ انسان منضبط و منظمی نمی تواند این وضعیت را تحمل کند و ثالثا، در اثر سرقت کفش ها توسط اشخاصی از خارج یا داخل ساختمان، ایجاد تنش بین مالکان می کند.

گذاشتن جاکفشی جلوی درب آپارتمان نیز طبق همان تبصره ماده 3 آیین نامه ی اجرایی، ممنوع است مگر اینکه جمع عمومی ساختمان تصمیم بگیرد برای همه ی واحدها، جاکفشی یکسان و متحدالشکل تهیه و جلوی درب آپارتمانها قرار گیرد.

در غیر این صورت، یعنی اگر تعدادی از واحد ها دارای جاکفشی و بعضی فاقد آن باشند، برخلاف آیین نامه اجرایی خواهد بود.

___________________________________________________________

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکلای متخصص می توانید با مشاوره حقوقی پاد تماس حاصل فرمایید.

ساختمانی دارای دو واحد آپارتمان و هر واحد متعلق به دو شخص می باشد و هر دو مالک آپارتمان خود را به اجاره واگذار کرده اند.

مستاجر طبقه ی فوقانی اسباب و اثاثیه ی خود را در قسمت های مشترک قرار داده و به تذکرات  مستاجر طبقه ی تحتانی ترتیب اثر نمی دهد.

چه کسی می تواند معترض باشد؟ مالک یا مستاجر؟ در این مساله، مستاجر طبقه ی فوقانی مقررات آپارتمان نشینی را نقض کرده که باید از آن جلوگیری شود. نجوه جلوگیری فی الواقع مراجعه به مقامات قضایی است .

بنابراین مالک و مستاجر طبقه تحتانی می توانند همراه هم از مستاجر طبقه ی فوقانی تحت عنوان مزاحمت در دادسرای عمومی شکایت کنند و در صورت احراز سوء نیت مستاجر طبقه فوقانی، مشارالیه محکوم به مجازات جرم مزاحمت خواهد شد.

توجیه شکایت مالک طبقه ی تحتانی به لحاظ مالکیت وی بر مورد اجاره و شکایت مستاجر همان طبقه به جهت تصرفات وی بر مورد اجاره می باشد.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید