موسسه حقوقی پاد

مشاوره حقوقی

برای مشاوره حقوقی اینجا کلیک کنید

ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک ساختمان

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اصولا نگهداری و پرورش حیواناتی چون گاو و گوسفند و شتر و مانند اینها در مناطق شهری به ویژه در مجموعه ی ساختمانی که دارای چندین واحد آپارتمانی است، بسیار بعید و بلکه بی نهایت عجیب و حیرت آور بوده و نیز از حیث برخی قوانین شهری و بهداشتی، ممنوع می باشد.

اما ممکن است بعضی از مالکان یا ساکنان آپارتمان ها حیواناتی مانند طیور اعم از پرنده یا مرغ و خروس و ماکیان و سگ در محوطه ی ساختمان نگهداری و پرورش دهند.این عمل کاملا رفتاری بر خلاف متن تبصره ی ماده 3 آیین نامه اجرایی است که صراحتا می گوید : “… نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک ممنوع است”.

مفهوم مخالف تبصره مکور این است که نگهداری حیوانات در قسمت های اختصاصی، بلا اشکال است. اما باید توجه داشت که نگهداری حیوانات کوچک و غیر موذی از قبیل انواع پرندگان و ماهی های زینتی و گربه و حتا سگ و مانند اینها – در حد متعارف – تا نابهنجار و غیره برای سایر کارکنان مجموعه فراهم نکند، قانونا بلا مانع است، والا فلا.

پس، هرگاه مثلا یکی از ساکنان آپارتمانها، در محوطه ساختمان مرغ و اردک نگهداری کند، از آنجا که اینکار برخلاف ماده 3 آیین نامه اجرایی است، مدیر ساختمان موظف است به ساکن مورد بحث تذکر دهد و چنانچه به تذکر مدیر اعتنا نکند مدیر ساختمان باید از وی به عنوان مزاحم در دادسرای عمومی و انقلاب شکایت کند.همچنین اگر یکی از ساکنان مجموعه ، در بالکن آپارتمان خود سگ نگهداری کند و صدای پارس سگ، گاه و بی گاه آسایش و آرامش دیگر ساکنان آپارتمان های مجاور را بهم بزند مثل مورد بالا، مدیر ساختمان مکلف است با وی برخورد قانونی کند.

___________________________________________________________

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکلای متخصص می توانید با مشاوره حقوقی پاد تماس حاصل فرمایید.

بنام خدا

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه________ تهران

احتراما

اینجانب(الف) فرزند (ی) با تقدیم دلیل مدیریت، ضمن معرفی خود به نمایندگی از طرف مالکان ساختمان (ج) مقیم تهران خیابان درگاهان کوچه امیدی شماره 3 طبقه چهارم واحد 6 مراتب شکایت خود را از خانم| آقای (ب) مقیم تهران خیابان درگاهان کوچه امیدی شماره 3 طبقه ششم واحد 7 به شرح زیر به استحضار می رساند:

مشتکی عنه نامبرده بالا چندی است که با نگهداری مرغ در حیاط مجتمع مسکونی باعث مزاحمت مالکان آپارتمان ها شده و بهداشت عمومی ساختمان را به مخاطره انداخته است. نظر به اینکه برابر قانون تملک آپارتمان ها و آیین نامه ااجرایی آن نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک ساختمان ممنوع است و مزاحمت نامبرده علی رغم تذکرات متعدد دارای وصف مجرمانه می باشد علی هذا به ناچار با تقدیم شکوائیه ی حاضر از آن مقام محترم قضایی استدعای پیگرد قانونی مشارالیه را دارد.

با احترام مجدد – الف – مدیر ساختمان ج

___________________________________________________________

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکلای متخصص می توانید با مشاوره حقوقی پاد تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید