موسسه حقوقی پاد

مشاوره حقوقی

برای مشاوره حقوقی اینجا کلیک کنید

مشاوره حقوقی کپی رایت در ایران

در این مقاله راجع به مشاوره حقوقی کپی رایت در ایران با شما گرامیان سخن می گوییم.

چگونه به حق انحصاری یک لوگو ( حق چاپ) دست پیدا کنیم؟

حق نسخه برداری یک آرم، اگر لوگو اصلی باشد، به صورت خودکار، حق بین المللی شناخته شده است. این حق به زودی به محض ایجاد این آرم به اجرا در می آید.

سرویس حق نسخه برداری  تحت قوانین بین المللی در کشورهای مختلف حمایت خودکار می کند.

اگر کسی بدون اجازه شما از لوگوی شما استفاده کند، باید اثبات کنید که نویسنده اصلی (یا صاحب کپی رایت) لوگو است تا هر گونه خسارت را متوقف کند یا آرم را که توسط شرکت دیگری بدون رضایت شما مورد استفاده قرار گیرد متوقف کند.حمایت از مالکیت معنوی شما در زمینه های مختلف تخصص ماست.

مهمترین عامل در ایجاد ادعای شما در هرگونه اختلاف، داشتن مدارک تاریخ و نوشتن و ثبت است. حفاظت از کار  نه تنها ضبط کار را حفظ می کند بلکه تاریخ و زمان دریافت آن را نیز حفظ می کند. این ممکن است به اعضا کمک کند تا جبران خسارت و جبران هزینه ها را داشته باشند، در صورتی که کسی در قضایای حقوقی به نقض حق نسخه برداری دست پیدا کند.

حفاظت از کار یک راه حل دوستانه و مقرون به صرفه است که برای محافظت در برابر سرقت کلاهبرداری از هر چیزی و از هر منبعی  است، آیا شما می خواهید کپی رایت را از آهنگ ها، موسیقی، طرح های گرافیکی و یا حتی کل وب سایت محافظت و اجرا کنید.شما می توانید کار خود را در هر مرحله توسعه و ثبت کنید .کار شما قبل از چیدمان این ایده، ارسال نسخه آزمایشی / نمونه اولیه به یک مشتری یا انتشار آن به دامنه عمومی شروع می شود.

ما در ابتدا توسط یک گروه از آثار ایجاد شده برای کمک به محافظت از حق نسخه برداری خودمان، افتخار می کنیم که بگوییم ما برای مشتریان خود از بازدارنده حق چاپ استفاده کرده ایم و از وکلای معتبر در سراسر کشور بهره می گیریم.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی کپی رایت در ایران
مشاوره حقوقی کپی رایت در ایران

 قانون کپی رایت جدید در ایران

(7 نوامبر 2017) وزارت ارتباطات و فناوری ایران اعلام کرده است که با نزدیک شدن مرکز تحقیقات مجلس و سایر آژانس های مربوطه برای تدوین یک لایحه کپی رایت جدید برای ارسال مجدد به پارلمان کار می کند. (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: قانون حق نسخه برداری منسوخ شده است؛ قانون کپی رایت جدید برای فرستادن به پارلمان، آژانس خبرنگاری کارگری ایران (16 سپتامبر 2017).) محمد جواد آذری جهرمی اظهار داشت که قانون کپی رایت فعلی که تقریبا نیمی از قرن پیش به تصویب رسیده و بر اساس قانون تجارت این کشور در آن زمان است، منسوخ و ناکافی برای ارائه خدمات به محافظت است که در حال حاضر به آنها نیاز دارد. [قانون حفاظت از حقوق نویسندگان، آهنگسازان و هنرمندان] (12 ژانویه 1970)، مرکز تحقیقات مجلس اسلامی ؛ قانون حفاظت از نویسندگان، آهنگسازان و هنرمندان حقوق (قانون کپی رایت) (12 ژانویه 1970)، وب سایت سازمان جهانی مالکیت بین المللی (WIPO)) (به زبان انگلیسی). جزئیات قانون هنوز منتشر نشده است.

تأثیر نقض حق نسخه برداری در ایران

نقض کپی رایت مشکلی برای شرکت های ایرانی که در بازار بین المللی هدف قرار می گیرند، با عدم شناخت قراردادهای حقوقی بین المللی، ارتباطات بین شرکت های محلی و توسعه دهندگان بین المللی را مختل می کند. (حامد جعفری، ایران ممکن است به زودی قانون کپی رایت، TECHRASA را اصلاح کند (17 سپتامبر 2017)؛  طبق اظهارات آذری جهرمی، “موضوع کپی رایت حل و فصل می شود و ما نمی توانیم رشد لازم و مطلوب خود را به دست آوریم. »(وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: قانون کپی رایت، منسوخ شده است؛ قانون کپی رایت جدید برای فرستادن به پارلمان، صراحت). رئیس شورای عالی سایبری ایران، ابوالحسن فیروزآبادی، از نگرانی های جاهرمی خواسته شد که قوه قضاییه “معرفی یک چارچوب قانونی برای اجرای قوانین مربوط به حق نسخه برداری” و “اقدامات موثر برای محافظت از آثار اصلی توسعه دهندگان و پایان دادن به دزدی دریایی آنلاین” به گفته فیرواز آبادی ، “اگر مقامات اقدامات لازم را اتخاذ نکنند و در مورد ناقض قانونی قرار گیرند، بخش قابل توجهی از اقتصاد مانع خواهد شد” (Id).

پیش از این، ایران احساس نیازی به شرکت در هرگونه قرارداد حقوقی بین المللی نداشت، بلکه اجازه داد تا خرید و فروش کتابهای خارجی، بازی های ویدئویی، فیلم ها و دیگر نرم افزارها برای سال های زیادی انجام شود. با این حال، اکنون ایران به عنوان یک تولیدکننده نرم افزار تبدیل شده است، اما دولت از این موضوع که نقض حق نسخهبرداری در واقع آسیب به بازار داخلی خود است، آگاه است. (ایران ممکن است به زودی قانون کپی رایت آن را تغییر دهد).

بحث در مورد پیوستن به کنوانسیون برن

تصویب قانون کپی رایت جدید ایران را به قدمهای نزدیک به استانداردهای حقوق بینالملل حقوق بینالملل میرساند و میتواند کشور را برای پیوستن به کنوانسیون برن برای حفاظت از آثار ادبی و هنری هموار کند. (Id، کنوانسیون برن برای حفاظت از آثار ادبی و هنری، 331 UNTS 217، 9 سپتامبر 1886، با اصلاحیه سپتامبر 28، 1979، وبسایت WIPO.) پذیرش کنوانسیون برن، توسط نویسندگان و مترجمان که این را به عنوان راهی برای پایان دادن به آنچه که حسین سنپور نویسنده نامیده است “جو فضایی” تولید شده توسط مشکل “چند ترجمه” از همان کار، و همچنین بهبود کیفیت ترجمه ها و پرداخت مترجمان را ببینید. (زهرا علیپور، آیا وقت آن رسیده است که بخش انتشارات غیر قانونی ایران تغییر کند. سانپور همچنین اظهار داشت که پیوستن به کنوانسیون “باعث تشویق ناشران به انتشار آثار اصلی شده به زبان فارسی خواهد شد”.

شور و شوق سانپور برای پذیرش کنوانسیون برن و حمایت از مالکیت معنوی به طور کلی به اشتراک گذاشته شده است. سردبیر و مترجم خشایار دایمی معتقد است اگر کنوانسیون تصویب شود، ناشران کنترل فرایند ترجمه را به دست خواهند آورد و در صورتی که موفق به پذیرش صاحب مترجمین نباشند، کیفیت آنها کاهش خواهد یافت. (Id.) به رغم اعتقاد وی به مفهوم کپی رایت، دایمی مینویسد.(مشاوره حقوقی کپی رایت در ایران)

با توجه به شرایط کنونی، پیوستن به کنوانسیون برن، مشکلات فرهنگی، اخلاقی و مالی را که در حال حاضر در بخش چاپ و نشر ایران تیره است، بدتر خواهد کرد. … وضعیت بی نظیر کنونی ناشی از بی مسئولیتی و بی اخلاقی – و ناکارآمدی سیستم قضایی – قوانین حق تکثیر را بی اهمیت می سازد. (شناسه.)

دیدگاه بدبینانه دیمیما از سوی انتشارات رضا هاشمی نژاد، که معتقد است که پیوستن به کنوانسیون حق تکثیر، در حالی که اجتناب ناپذیر، منجر به فساد خواهد شد، با بازار کتاب ایران مواجه خواهد شد تا قبل از آن، “توسط پاپیچ و جستجوی اجاره ای”. ناشران با نفوذ و ارتباط بیشتر به نفع بیشتر خواهد بود. ”

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید