04 مارس 2019

مشاوره حقوقی جرم سرقت ادبی

در این مقاله راجع به مشاوره حقوقی جرم سرقت ادبی با شما گرامیان سخن می گوییم.

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بسیاری از مردم به سرقت ادبی فکر می کنند که کار دیگری را کپی می کنند و یا عقاید اصلی دیگران را قرض می گیرند. اما اصطلاحات مانند “کپی کردن” و “قرض گرفتن” می توانند جدی بودن این جرم را پنهان کنند: سرقت ادبی
برای ارائه ایده یا محصول جدید و اصلی که از یک منبع موجود حاصل می شود
به عبارت دیگر، سرقت ادبی یک تقلب است. این شامل هر دو کار دزدی دیگران است و پس از آن دروغ می گوید.

اما آیا کلمات و ایده ها واقعا می توانند سرقت شوند؟

طبق قانون پاسخ بله است. بیان ایده های اصلی به معنای مالکیت معنوی محسوب می شود و تحت قوانین کپی رایت همانند اختراعات اصلی محافظت می شود. تقریبا تمام اشکال بیان تحت حفاظت از حق کپی رایت قرار می گیرند تا زمانی که به نوعی ضبط شوند (مانند یک کتاب یا یک فایل کامپیوتری).

همه موارد زیر به سرقت ادغام می شوند:
تبدیل شدن به کار شخص دیگری به عنوان خود شما
کپی کردن کلمات یا ایده های دیگران بدون دادن اعتبار
عدم قرار دادن نقل قول در علامت نقل قول
اطلاعات نادرست درباره منبع نقل قول را ارائه می دهد
اصلاح کلمات، اما ساختن جمله از یک منبع بدون دادن اعتبار کپی کردن
کپی بسیاری از کلمات یا ایده ها از یک منبع که اکثریت کار شما را تشکیل می دهد، چه شما اعتباری یا نه (بخش ما در مورد قوانین استفاده منصفانه)
با این حال، با نقل قول از منابع، بیشتر موارد ادارۀ سرقت را می توان اجتناب کرد. به سادگی تصدیق می کنید که مواد خاصی قرض گرفته شده و مخاطبان خود را با اطلاعاتی که لازم است برای پیدا کردن آن منبع فراهم شود معمولا برای جلوگیری از سرقت ادبی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نقل قول منابع به بخش ما در مورد استناد مراجعه کنید.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

در مورد تصاویر، فیلم ها و موسیقی چه؟

با استفاده از یک تصویر، ویدیو یا قطعه موسیقی در یک کار که شما بدون دریافت مجوز مناسب و یا ارائه استناد مناسب است، سرقت ادبی است. فعالیت های زیر در جامعه امروز بسیار رایج است. علیرغم محبوبیت آنها، هنوز هم به عنوان سرقت ادبی حساب می شود.

حتما مطالعه شود
مشاوره حقوقی حریم خصوصی و امنیت سایبری

کپی کردن رسانه ها (به ویژه تصاویر) از وب سایت های دیگر برای قرار دادن آنها در صفحات یا وب سایت های خود.
ساخت یک ویدیو با استفاده از فیلم از فیلم های دیگران و یا استفاده از موسیقی ضبط شده به عنوان بخشی از موسیقی متن.
انجام موزیک حق نسخه برداری دیگر شخص (به عنوان مثال، پخش یک پوشش).
ساختن قطعه ای از موسیقی که به شدت از یک ترکیب دیگر بپردازد.
بدیهی است که این رسانه ها شرایطی را ایجاد می کنند که می تواند به چالش کشیدن تعیین شود که آیا حق نسخه برداری یک اثر نقض می شود یا نه. مثلا:

عکسی یا اسکن یک تصویر دارای حق تکثیر (به عنوان مثال: با استفاده از یک عکس از جلد کتاب برای نشان دادن این کتاب در وب سایت خود)
ضبط صدا یا ویدئو که در آن موسیقی یا ویدیو دارای حق نسخه برداری در پس زمینه پخش میشود.
مجددا یک کار بصری را در همان محیط ایجاد کنید. (به عنوان مثال: عکسبرداری یک عکس که از همان ترکیب و موضوع به عنوان عکس شخص دیگری استفاده می کند)
دوباره ایجاد یک کار بصری در یک رسانه دیگر (به عنوان مثال: ساخت یک نقاشی که بسیار شبیه عکس عکاس دیگری است).
دوباره مخلوط کردن یا تغییر تصاویر، ویدئو یا صوتی دارای حق نسخه برداری، حتی اگر به روش اصلی انجام شود.
قانونی بودن این شرایط و دیگران بستگی به قصد و زمینه ای که در آن تولید می شود. دو روش امن برای این موارد در نظر گرفته شده است: 1) از آنها اجتناب کنید یا 2) مجوزهای استفاده از آثار را تأیید کنید و آنها را به درستی ذکر کنید.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

حتما مطالعه شود
وکیل جرایم رایانه ای

چگونه تشخیص و نشان دادن سرقت ادبی

بعد از اینکه یک نمونه از سرقت ادبی را کشف کرد، کار بعدی این است که به طور کلی به طور قطعی ثابت کند که در واقع رخ داده است. ابزار کلاسیک برای ارائه چنین اثباتاتی، متون موازی کنار هم هستند که در آن قسمت هایی از سند اصلی در کنار متن هایی از متن که معمولا در ستون های عمودی مجاور قرار می گیرند، ارائه می شود.

تعداد، طول و پیچیدگی نمونه ها بستگی به میزان سرقت ادبیات دارد، بلکه در زمینه هایی است که در آن متون موازی ارائه می شود. در یک افراط، شواهدی ارائه شده در یک پرونده قانونی یا یک جلسه رسمی انضباطی خواهد بود؛ از سوی دیگر، فضای بسیار محدودی که معمولا در بازبینی کتاب استاندارد امکان پذیر است، حتی اگر تایپوگرافی ستون های عمودی امکان پذیر نخواهد بود.

به طور کلی، بیشتر تعداد و طول نمونه های موازی، بیشتر قانع کننده تظاهراتی است که در حقیقت دزدی ادبی رخ داده است. اما آیا متون متفاوتی از دو یا سه جمله نقل شده در یک بررسی کتاب یا به ده ها صفحه در یک پرونده قانونی رجوع می کنند، اصل اساسی باقی می ماند: یک اسکن اسناد را ارائه می دهد که با ارائه مدارک موازی که مشابه آن هستند هر یک از این موارد به طرز بی نظیری است که هیچ خواننده بی قاعده نمی تواند باور کند که به طور تصادفی رخ داده است.

تظاهرات اسرارآمیز با متون موازی

برای شناسایی سرقت ادبی، توجه به سلب مالکیت متن نویسنده دیگری و ارائه آن به عنوان شخص خود را دارد. [1] این شامل مواردی است که به سادگی تعریف دقیق یک نویسنده دیگری بدون سانسور اختصاص داده می شود. صدای متمایز شخص دیگری و تحقیقات قابل توجه، یافته ها، فرضیه ها، نظریه ها، استراتژی های لفظی یا تفسیر ها ممکن است قرض نگیرد، حتی اگر “در جملات تازه ای ساخته شده یا به کار گرفته شده در یک یادداشت اولیه اشاره شده و با استفاده گسترده تر از آن بدون هیچگونه علامت گذاری شده باشد. “[2] توجه به تلاش های اسباب بازیگر برای ردیابی متن دیگر است. قرض گرفتن صدای متمایز دیگری ممکن است شامل تفسیر دیگری باشد و در حین تعریف مفاهیم، ​​داده ها و یادداشت ها و نیز واژگان متمایز، نحو و ساختارهای متنی تخصصی باشد.

حتما مطالعه شود
قانون جرایم کامپیوتری ایران

سه مورد نشان دهنده سه نوع مختلف سرقت ادبی است: 1) سلب مالکیت متن نویسنده دیگر؛ 2) ترجمه متن دیگری از نویسنده بدون نام؛ و 3) قرض گرفتن از یک مجموعه از مکان های مختلف در کار دیگر به منظور ساخت یک بند. (لطفا توجه داشته باشید که این یک دستگاه تدریس است. سرقت ادبی یک داستان است که فقط برای اهداف تظاهرات ساخته شده است، با اجازه کامل نویسنده برای انجام این کار.)

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.