موسسه حقوقی پاد

مشاوره حقوقی

برای مشاوره حقوقی اینجا کلیک کنید

حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان

در این مقاله راجع به حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان با شما گرامیان سخن می گوییم.

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

از دست دادن کنترل شرکت استارتاپی، به ضرر کارآفرینان کار می کند. شما همیشه از آنچه که نمی فهمید بترسید. اما اگر توجه کنید و بدانید چه باید بکنید، در اجرای کار به خوبی خواهید بود.

اگر می خواهید کنترل را ادامه دهید، چهار حوزه کنترل در استارتاپ شما وجود دارد که باید به آن پاسخ دهید:

– کنترل مالکیت
– کنترل رای گیری
– کنترل هیئت مدیره
– کنترل مالی
همه این عناصر با یکدیگر همکاری می کنند و می توانند با هم گروه بندی شوند، اما جداسازی آن ها از این طریق به بنیانگذاران اجازه می دهد که مقادیر مختلف را متعادل سازند و کل تصویر را درک کنند.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان
حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان

اول، دو یادداشت مهم:

– بدانید که چه کار می کنید

اصول اولیه را یاد بگیرید این همیشه اهدافی است که در اینجا در قانون حقوقی راهاندازی تأکید میکنم. اگر شما متوجه نشدید که در یک سطح اساسی چه اتفاقی می افتد، شما همیشه با هر چیزی در معرض شدید قرار می گیرید.

کمک مناسب دریافت کنید. جزئیات کوچک فنی، مهم است. کمک مناسب لازم نیست که من باشم. میتونه باشه. اما لازم نیست. مهم این است که من می خواهم شما را انجام دهید این است که از کسی که این حوزه قانون را می داند مطلع شوید.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

-بدون سرمایه نمانید!

واقعیت هایی وجود دارند که کارآفرین باید به عنوان بنیانگذار استارتاپ با آنها مواجه شود. این تفکر بدیهی است که بر این باور است که یک بنیانگذار فقط می تواند سرمایه گذاران را برای پمپاژ پول به شرکت بفرستد و اجازه ندهد که سرمایه گذاران بتوانند کنترل داشته باشند.

یک کارآفرین کنترل برخی از سرمایه ها را از دست می دهد. هنگامی که یک بنیانگذار تامین مالی صلاحیت می کند، سهم شرکت را از بین می برد، از جمله تغییر در قدرت رای دهی و هیئت مدیره. درصد مالکیت بنیانگذار کاهش می یابد (رقت).

اما شما به عنوان یک کارآفرین مجبور نیستید بیش از حد کنترل را کنار بگذارید، اگر می دانید چه کاری انجام می دهید و اگر اسناد و مدارک خود را پیش نویس و به طور صحیح مذاکره کنید.

KEY این است که اطمینان حاصل کنید که شما قادر به دریافت یک مقدار منصفانه از درآمد حاصل از یک رویداد خروج از قبیل فروش این شرکت هستید در حالی که قادر به ساختن شرکت شما به همان شیوه ای است که شما تصور می کنید. و اگر می خواهید این شرکت را در راه خود بسازید، پس به کنترل نیاز دارید.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان
حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان

 جدول محتوا یک کارآفرین استارتاپی

A. کنترل مالکیت
1. مالکیت مالکیت معنوی را دنبال کنید
a اطمینان حاصل کنید که IP متعلق به شرکت است، نه افراد
ب این شرکت باید مالکیت خود را داشته باشد، حتی اگر تنها یک بنیانگذار وجود داشته باشد
ج برای ایجادکنندگان IP از گذشته مراقب باشید
2. یک توافق سازندگان ایجاد کنید

3. صندوق سهام سهامداران
4. محدودیت انتقال سهم
5. مراقب حقوق فوق العاده پیشگیرانه باشید
6. بیش از حد رقیق نشوید
نقطه جایزه: آیا بد است که مجوز برخی از اموال (IP یا غیره؟)
B. کنترل رأی گیری
1. اجازه ندهید که شرکت گروگان گرفته شود
2. برای مقررات حفاظتی غیر منطقی اجازه ندهید
3. موضوع انواع خاص سهام
C. کنترل هیئت مدیره
1. صندلی های زیادی را در هیئت مدیره قرار ندهید
2. یک ناظر یا هیئت مشاور ندارید
3. اطمینان حاصل کنید که اعضای هیئت مدیره مستقل و سایر مشاوران مستقل هستند
D. کنترل مالی
1. توجه به تخصیص استخر برای ارزیابی و گزینه توجه داشته باشید
2. برای ترجیحات انحلال طاقت فرسا اجازه ندهید
3. برای شرکت سهامی ترجیحی اجازه ندهید
4. فروش این شرکت زمانی که آن را برای شما مناسب است
A. کنترل استقلال
کنترل مالکیت در مورد برگزاری سهام، داشتن مالکیت شرکت و حتی شرکت در مالکیت آن است. بنابراین چطور اینکار انجام میدی؟ اطمینان حاصل کنید که این کارها را انجام می دهید.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

1. مالکیت معنوی را دنبال کنید

a اطمینان حاصل کنید که IP متعلق به شرکت است، نه افراد
اجازه ندهید یکی از بنیانگذاران یا کارکنان با برخی از مالکیت معنوی (IP) شرکت کنار بیایید. اطمینان حاصل کنید که قبل از پیوستن، IP متعلق به افراد به طور صحیح به شرکت منتقل می شود و IP بعد از اینکه مالکیت آن متعلق به شرکت و نه فردی است که در ایجاد آن کار کرده است، توسعه یافته است. اگر به درستی با یک قطعه بسیار مهم IP که مبنای شرکت شما نیست – حتی اگر شما تمام سهام شرکت را داشته باشید، به این موضوع فکر نکنید که در مورد آنچه شما واقعا دارید و آنچه شما واقعا کنترل می کنید. با این کار، با ایجاد تعهدات تخصیص مجدد فن آوری و اختراع به درستی طراحی می شود.

ب این شرکت باید مالکیت خود را داشته باشد، حتی اگر تنها یک بنیانگذار وجود داشته باشد
من اهمیتی نمی دهم که شما تنها بنیانگذار این شرکت هستید. شرکتی که شما ایجاد می کنید نیاز به نگه داشتن به IP است. اگر شرکت IP را نگه ندارد، سرمایه گذاران در این شرکت سرمایه گذاری نمی کنند.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

ج برای ایجادکنندگان IP از گذشته مراقب باشید
حساب برای کسانی که در ایده های پشت این شرکت کار کرده اند و به ایجاد IP منجر شده اند حتی اگر بخشی از فرآیند ایجاد رسمی شرکت ها نباشند. در هنگام ترکیب و توزیع سهام، به طور مناسب با تمام توسعه دهندگان و موسسات IP تماس بگیرید. شما نمی خواهید کسی بیرون بیاید و ادعا کند که بخشی از این شرکت را به عهده دارد. در مورد فیلم شبکه اجتماعی فکر کنید. دوقلوها در ایجاد چیزی که بعدها به فیس بوک تبدیل شدند، تا حدودی سازنده بود، اما آنها در تاریکی قرار داشتند. بعدا مشکلی شد. این دسته از مسائل را در ابتدای راه اندازی خود مرتب کنید.

حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان
حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان

 2. یک توافق با سازندگان ایجاد کنید

مقدار سهام شما باید مالک باشد به درستی تقسیم عدالت با بنیانگذاران خود و تصمیم گیری برای نقش هر یک از بنیانگذار. نقش ها را مشخص کنید و مشخص کنید چه کسی چه زمانی و چه زمانی به چه چیزی کمک خواهد کرد. رویکردی آرامتر را نپذیرید و همه چیز را به جای خود قرار دهید. از آنجا که اغلب آنها نمی خواهند. نقش خود را به طوری که شما بیش از حد نمی دانید. این بدان معنا نیست که شما باید همه چیز را فرمانروایی کنید. منصفانه و منطقی، اما دشوار است.

3. صندوق سهام سهامداران

صدور مجوز برای کنترل شرکت ضروری است. برای مثال، اگر سهام به عنوان مثال، بیش از چهار سال به حساب می آید، بدان معنی است که شما باید برای مدت چهار سال برای داشتن سهام خود به طور کامل باشید. قبل از آن، شرکت حق دارد سهام خود را در شرایط خاص بازپرداخت کند.

چه اتفاقی می افتد اگر هیچ مقررات حق تقدم وجود ندارد؟ شما و دو همکار، یک شرکت را شروع می کنید و سهم سهام را به طور مساوی تقسیم می کنید. این برنامه برای توسعه نرم افزار و انتشار در بازار در 3 سال است. پس از یک سال، یکی از بنیانگذاران برگشته و دیگر در راه اندازی شرکت نمی کند. این بنیانگذار بخش مهمی از شرکت را تحت کنترل و کنترل خود دارد، حتی اگر دیگر درگیر نباشد. اینطور نیست. سهام مؤسسات سهامموسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

4. محدودیت انتقال سهم

تنظیم محدودیت های مناسب در توافقنامه انتقال سهم و خرید و فروش. در موقعیتی قرار نگیرید که یکی از بنیانگذاران شما می خواهد و فقط سهام خود را به فروش می رساند. شما می خواهید کنترل برخی از سهام سهام توزیع شده و فروخته شود. در غیر این صورت شما ممکن است مجبور شوید با دوستان خود Joe Schmoe کار کنید. و هیچ کس نمی خواهد با جو شوم کار کند.

5. مراقب حقوق فوق العاده پیشگیرانه باشید

حقوق پیشگیرانه به یک سرمایه گذار اجازه می دهد که سرمایه گذاری بیشتری را در تامین مالی آینده به صورت یک طرفه انجام دهد.

محدود کردن این حقوق. شما باید تلاش کنید که مالکیت را به آن سرمایه گذاران فروخت، زیرا شما احساس می کنید بهترین راه برای کمک به شما بیشتر است. من همیشه تأکید می کنم که سرمایه گذاران باید بتوانند به شما چیزی را بیشتر از آنچه فقط پول می دهند پیشنهاد دهند – به آنچه که یک سرمایه گذار می دهد (به عنوان مثال، ارتباطات استراتژیک) برای شرکت علاوه بر اینکه به شما پول می دهد، نگاه کنید.

6. بیش از حد رقیق نشوید

بله، رقت اتفاق می افتد، اما اطمینان حاصل کنید که آن بیش از حد نیست. بدانید چه مقدار پول باید افزایش یابد ارزیابی های مناسب دریافت کنید. بدانید که چقدر عادلانه برای جبران خسارت پرداخت می کنید.

نقطه جایزه: آیا بد است که مجوز برخی از اموال (IP یا غیره؟)
نه بد نیست این تنها بد است اگر این ملک CENTRAL به هسته کسب و کار شما و راه اندازی است. اگر به دلایلی شرکت شما قادر به داشتن برخی از آی پی نیست، اما قادر به مجوز آن است، سپس به سرعت و در اسرع وقت، چیزی را که قابل مقایسه است را می توانید در سیستم خود جایگزین کنید و در صورت لزوم. فرش را از زیر زیر نکشید.

این نظریه نیست من شاهد آن بودم که فرش را از زیر یک راه اندازی جوان، انجام دادم.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

B. کنترل نظارت
به همین دلیل است که شما 50 درصد از سهام شرکت را تشکیل می دهید، به این معنی نیست که شما 50٪ شرکت را کنترل می کنید. این خیلی ساده نیست همه سهام به طور مساوی ایجاد نمی شود. نگاهی به امتیازات حقوقی و امتیازات کلاس های مختلف سهام می اندازد.

1. اجازه ندهید که شرکت گروگان گرفته شود
تصویر این: یک کلاس درس از بچه ها برای چیزی رأی می دهند 10 پسر با هم رای دادن و 10 دختر با هم رای دادن. هر دو گروه باید به رأی دادن بپردازند تا برخی از مسائل را برگزار کنند. به هر دلیلی، 9 پسر از اتاق خارج می شوند. اکنون 10 دختر با هم رای و 1 پسر رای خود را. چه اتفاقی می افتد؟ 1 پسر می تواند به راحتی رای کل کلاس را مسدود کند. صحبت در مورد قدرت

چطوری با یک موقعیتی مثل این برخورد میکنید؟ سازمان دیده بان آستانه رای گیری و پیش نویس اسناد خود را بر این اساس. مراقب باشید که وضعیت مالکیت با درصد مالکیت اقلیت قادر به اداره شرکت باشد.

2. برای مقررات حفاظتی غیر منطقی اجازه ندهید
مقررات حفاظتی حقوق ویژه حقوقی است که سرمایه گذاران در معامله VC دریافت می کنند. مگر اینکه VC موافق باشد، شما نمیتوانید X، Y، Z را حتی اگر سهامداران دیگر مایل باشند انجام دهند. برخی از این مقررات حفاظتی معقول هستند. دیگران نیستند موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

3. موضوع انواع خاص سهام
آیا سرمایه گذاران اجازه می دهند انواع خاصی از سهام را به سطح کسب و کار شما بستگی دارد یا نه. Class F common نوع خاصی از سهام معمول است که بنیانگذاران می توانند صادر شوند. این را می توان دیگری نامید. لازم نیست نام کلاس F. بعضی از ویژگی های آن است که فوق العاده رای دهی (10x رای)، دارای مقررات محافظتی، و می تواند یک مدیر که دارای امتیازات ویژه رأی گیری را انتخاب کنید.

به عنوان یک وکیل راه اندازی در هوستون، تگزاس و دالاس، تگزاس، من معمولا توصیه نمیکنم انواع خاصی از سهام به جز شرایط خاصی صادر کنند.

C. کنترل هیئت مدیره

هیئت مدیره تصمیم میگیرد که تصمیم بگیرد.

1. صندلی های زیادی را در هیئت مدیره قرار ندهید
برخی از اعضای هیئت مدیره ممکن است توسط بنیانگذاران (سهامداران معمولی) انتخاب شوند. بعضی از آنها ممکن است توسط سرمایه گذاران باشد. در هیئت مدیره 3 نفر، اگر 2 توسط سرمایه گذاران و 1 توسط سهامداران مشترک انتخاب شده، پس شما در کنترل نیست.

2. یک ناظر یا هیئت مشاور ندارید
یک ناظر یا مشاور دارای نفوذ عظیمی است. بله، آنها نمی توانند رای بدهند، اما بسیاری از جلسات هیئت مدیره بسیار بحث و گفتگو است. اگر فردی از خارج از هیئت مدیره باید وجود داشته باشد، آنها را یک ناظر خاموش کنید.

3. اطمینان حاصل کنید که اعضای هیئت مدیره مستقل و سایر مشاوران مستقل هستند
عضو مستقل هیئت مدیره که سرمایهگذار نیست، بنیانگذار نیست، اما بهترین دوست VC واقعا “مستقل نیست”. ساده است که دیگران فکر کنند.

همین امر برای مشاوران مستقل، وکلا و مشاوران نیز صادق است. اطمینان حاصل کنید که “پسر” / مشاور / وکیل شما واقعا مرد VC نیست. مشاور خودتان داشته باشید. وکلای خود را داشته باشید افرادی را که در اطراف شما اطمینان دارید داشته باشید. موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان
حوزه های کنترل استارتاپ ها توسط کار آفرینان

D. کنترل مالی

اگر شرکت شما در یک معامله بزرگ به دست آورد، عالی است. تبریک می گویم. اما اگر این بدان معنی است که شما تنها 5٪ از درآمد حاصل از خروج را دریافت خواهید کرد و شما بیشترین بار سنگین را انجام دادید، پس برای شما بس است. یک کاپیتان یک کشتی که فقط درصد کمی از گنج را دریافت می کند یک کاپیتان نیست که احساس کنترل می کند.

1. توجه به تخصیص استخر برای ارزیابی و گزینه توجه داشته باشید
این و دیگر متغیرها قیمت هر سهم سهام را که سرمایه گذاران در آن سرمایه گذاری می کنند تعیین می کنند. درک نحوه بازی کردن اعداد.

این مقاله را در شروع ریاضی بخوانید.

2. برای ترجیحات انحلال طاقت فرسا اجازه ندهید
این است که سرمایه گذاران چه مقدار از رویداد نقدینگی دریافت می کنند تا سهامداران معمولی (بنیانگذاران) هر چیزی را دریافت کنند. اگر سرمایه گذاران سه یا چهار برابر مبلغی را که قبل از هر چیزی دریافت کرده اند، سرمایه گذاری کنند، تا زمانی که شما در آن گلدان عسل نگاهی بیندازید، چیز زیادی به دست نمی آید.

3. برای شرکت سهامی ترجیحی اجازه ندهید
مشارکت به سرمایه گذاران اجازه می دهد که اولویت های انحلال خود را دریافت کنند و سپس توزیع ها را به صورت مقدماتی بر مبنای مبادله به صورت کلی تبدیل می کنند. این نامگذاری دوقلو نامیده می شود و باید نادیده گرفته شود. مراقب باشید برای این. سرمایه گذاران باید اولویت انحلال خود را یا تبدیل به مشترک می کنند. موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

4. فروش این شرکت زمانی که آن را برای شما مناسب است
پیش نویس هرگونه توافقنامه یا توافقنامه رأی گیری به طور صحیح.

خلاصه
چشم انداز را در چهار حوزه کنترلی که نیاز دارید نگه دارید تا چیزها را از دست ندهید: مالکیت: اطمینان حاصل کنید که چیزها به چه کسی تعلق دارند؛ رأی دادن: اجازه ندهید که این شرکت به گروگان گرفته شود؛ هیئت مدیره: به راحتی این کرسی ها را ندهید؛ مالی: دریافت آنچه شما باید. نگه داشتن کسانی که در تعادل هستند، قدرت گرسنه نیستند، یک وکیل راه اندازی برای نگه داشتن همه چیز در مسیر، و شما خوب است.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی از  کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید