07 سپتامبر 2018

تعریف آپارتمان

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کلمه آپارتمان نه فارسی است و نه عربی بلکه یک واژه ی کاملا لاتین و فرنگی است فرهنگستان زبان و ادب فارسی کلمه کاشانه را معادل آپارتمان برگزیده لکن هنوز کلمه کاشانه به جای آپارتمان متداول نشده و جا نیفتاده است در فرهنگ لغات معنی آپارتمان عبارت است از:

عمارتی که مربوط به یک عمارت بزرگ اما از آن جدا و دارای چند اطاق باشد قسمتی از عمارت شامل چند اطاق مستقل که یک خانواده در آن زندگی کند.در تعریف حقوقی آپارتمان گفته شده عبارت از مسکنس است که جزئی از یک ساختمان بوده و مرکب از یک یا چند اطاق و قسمت های تابعه از قبیل مستراح و آشپزخانه است که مجموع آنها یک واحد را تشکیل می دهد.

معنی حقوقی و اصطلاح حقوقی فوق به صورتی که آمد دقیق نیستند زرا اولا ممکن است آپارتمان فاقد اتاق باشد اما در عین حال بتوان بدون داشتن اتاق یا سایر متعلقات به آن اطلاق آپارتمان کرد و ثانیا آپارتمان احداث شده در یک ساختمان چه دارای اتاق و سایر قسمت های تابعه باشد یا نباشد ممکن است فاقد سند مجزا و تفکیک شده از کل ساختمان باشد در این صورت نمی توان آن را در چارچوب تعریف آپارتمان گنجاند.در تعریف آپارتمان می توان گفت: محلی است برای سکونت یا اشتغال که در مجموعه ای از یک ساختمان دارای سند مجزا و مستقل از کل ساختمان باشد.

حتما مطالعه شود
ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک ساختمان

این تعریف از مفهوم ماده (2) قانون تملک آپارتمان ها و ماده (2) آیین نامه اجرایی آن قابل اسنتباط است.

در این کتاب ممکن است در مواردی به جای کلمه آپارتمان از واژه ی مفروز (افراز شده ) (واحد آپارتمانی) یا منحصرا کلمه (واحد) استفاده شود همچنان که هر جا واژه ی (مجموعه) (مجتمع) (واحد های آپارتمانی) و (ساختمان) را مشاهده کردید بدانید منظور ساختمانی است که دارای واحد های متعدد آپارتمانی است.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

جهت مشاوره حقوقی با ماتماس بگیرید.02126116691