موسسه حقوقی پاد

مشاوره حقوقی

برای مشاوره حقوقی اینجا کلیک کنید

حمایت از داده ها

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

حقوق حمایت از داده ها، بر داده های شخصی دریافت و پردازش شده از طریق اینترنت و نیز اطلاعات کسب شده از منابع پردازش خودکار اعمال می شود.

رشد تجارت الکترونیکی و شاهراه اطلاعاتی موضوعات بسیاری را در مورد حمایت از حریم خصوصی مطرح میکند در معاملات الکترونیکی کاربر ناگریز است به امنیت شبکه جهانی اعتماد کند.

داده های شخصی از قبیل داده های مربوط به اسم آدرس و شماره کارت اعتباری شخص ممکن است در سطح گسترده ای در کشورهایی که قوانین حمایت از داده در آن مجمل یا ضعیف است مسیر یابی شود.

هیچ مقام واحدی کنترل شبکه جهانی را در دست ندارد.

از این رو هر پیامی را میتوان در سایتی که از ان میگذرد شنود کرد و سپس آن را کپی ،جعل،مختل و یا نتوقف نمود.

هر نامه الکترونیکی متضمن عنوانی است که اطلاعات مربوط به فرستنده و گیرنده (برای نمونه نام و ادرس نام مخاطب و زمان ارسال) مسیر و موضوع پیام در آن منعکس است.

بنگاه ها و واحد های الکترونیکی شیوه های عرضه خود را به طور فزاینده ای با علایق اشخاص متناسب و از این رهگذر مسایل بیشتری را در مورد حریم خصوصی و حمایت از داده ها مطرح میکنند.

تقریبا هر معامله الکترونیکی ، متضمن انتقال داده های شخصی است و در اکثر کشور ها قوانین مربوط به حمایت از داده ها ان را تنظیم کرده اند.

 

تیترهای اصول حمایت از داده ها

در ادامه از سر تیترهای اصول حمایت از داده ها میتوان به عناوین ذیل اشاره کرد که در مطالب بعدی به تفسیر آنها خواهیم پرداخت:

 

منبع : کتاب حقوق حمایت داده ها ( محمدعلی نوری | رضا نخجوانی)

گرداوری شده در موسسه حقوقی پاد

دیدگاهتان را بنویسید