موسسه حقوقی پاد

مشاوره حقوقی

برای مشاوره حقوقی اینجا کلیک کنید

اصول حمایت داده های شخصی

موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اصول حمایت از داده های شخصی از سال 2001 عامل جدیدی برای چگونگی عملکرد شرکت های بین المللی درباره داده های کارکنان و مشتریانشان پدید آمده است.

این عامل همان دستورالعمل سال 1998 شورای وزیران اروپاست.کشورای عضو اتحادیه اروپا چنانکه پیشتر بیان شد مکلف شده بودند دستورالعمل حمایت داده را با سلایق ملی وارد قانون ملی خود کنند.

در هر حال اعضای اتحادیه اروپا کشورهای مستقل هستند و قانون ملی آنان حاکم اما هماهنگی آنان در اجرای دستورالعمل لازم است.
این دستور العمل نحوه تحصیل،ذخیره، انتقال و پردازش داده های مربوط به افراد زنده را تنظیم کرده است.

مطابق این دستور داده های شخصی مضبوط در کاغذ نیز مشمول حمایت و نظارتند.

اطلاعات راجع به اشخاص موضوع داده در هشت اصل تنظیم شده اند.

قانون حمایت داده های انگلیس مصوب 1998 با تغییرات جزئی این هشت اصل را مقرر کرده است که شرح آن پیش تر عرضه گردید.

در این اصول حقوق وسیعی برای افراد آن هم گاهی با نام اشخاص موضوع داده قایل شده است.جهت مشاوره حقوقی با ماتماس بگیرید.02126116691

از جمله مطالبه خسارت در صورت نقض اصول است.

امروزه اکثر کشورها مقررات حمایت داده و جریم خصوصی را با درجات مختلف سطح حمایت، اجرا می کنند.

با این همه، اشخاص مقیم اروپا نه تنها با دستورالعمل اتحادیه اروپا بلکه باید با قانون های ملی سایر کشورهای عضو جامعه اروپا نیز آشنا باشند.
البته این آشنایی برای سایز اشخاص در کشورهای دیگر نیز ضروری به نظر می رسد.شایان ذکر است که قانون حمایت داده های انگلیس با مواضع آمریکا بخواهد قانونی وضع کند از این حیث قانون انگلیس نمونه بهتری به نظر میرسد.
مسئول کمیسیون اطلاعات، عهده دار ثبت رسمی کنترل کنندگان داده در سراسر کشور است.

این فرم ثبت به صورت برخط یا از طریق تلفن در اختیار کنترل کننده ها قرار میگیرد.

هزینه اخطار و ابلاغ 35 پوند است و هر سال باید تمدید شود.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اصول حمایت داده های شخصی

سازمان در صورتی که اطلاعات شخصی را برای مقاصد زیر پردازش می کنند باید خود را به ثبت برسانند.

فعالیت درزمینه تحقیقات خصوصی، بهداشت، نظارت، پیشگیری از وقوع جرم و تعقیب مجرمان، خدمات حقوقی، وصول مطالبات، تجارت و مشارکت اطلاعات شخصی، کار تحقیقی در مورد رای دهندگان حوزه انتخابیه، آموزش و پرورش، پژوهش، دادگستری، خدمات مشاوره، رای جویی برای نامزدان انتخابی، دریافت کنندگان کمک کلیسا، ارائه کنندگان خدمات مالی و مشاوره، فهرست هاس اعتبارات اختصتص یافته، حساب و مدارک مربوط مستلزم ثبت است.

البته سازمان هایی نظیر ثبت ، موسسات غیرانتفاعی، کارگزینی و روابط عمومی سازمان ها از این امر معاف شده اند. با این همه متصدیان کنترل به رغم معاف بودن از ابلاغ باید قانون را کاملا رعایت کنند.
انتقال اطلاعات به سایت ، انتقال فرامرزی اطلاعات محسوب است.

در قانون انگلیس متصدی اطلاعات به شکایات رسیدگی می کند.

جهت مشاوره حقوقی با ماتماس بگیرید.02126116691

اما در قانون ایران مرجعی برای رسیدگی به شکایات مشخص نشده است. و قانون ایران حل و فصل اختلاف را مطابق معمول از طریق رجوع به محاکم دادگستری مقرر کرده است.

ویژگی های مواضع اروپایی در امر حمایت داده ها که در برخی کشورهای اروپایی اتخا شده اند به شرح زیر است:
در جهت حمایت از حقوق اشخاص از حیث داده های افراد عمل می کنند.

رد جریان داده های شخصی به خارج از کشور مبداء ، محدود کننده است.

مگراین که کشور ثالث معامله یا رفتار متقابل و برابر در برابر کشورهای اروپایی داشته باشند.
افراد صاحب داده های شخصی را شهروند محسوب کنند.موسسه حقوقی پاد متشکل از تیم تخصصی کارشناسان حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری در محدوده نیاوران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد.وکلای متعهد موسسه حقوقی پاد در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری دعاوی شما را متبحرانه پیگیری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

منبع : کتاب حقوق حمایت داده ها ( محمدعلی نوری، رضا نخجوانی)

دیدگاهتان را بنویسید